Zaburzenia odżywiania w sporcie

REJESTRACJA

Koszt uczestnictwa

500 zł brutto

400 zł brutto*

*przy zapisie i wpłacie do 31 stycznia 2018 r.

Termin szkolenia

18 lutego 2018 r.

Miejsce szkolenia

Centrum Żoliborz
plac Inwalidów 10, Warszawa

Organizatorzy szkolenia

Fundacja F43 retina

SZKOLENIE ODWOŁANE!

Zaburzenia odżywiania u osób uprawiających sport

Po raz pierwszy w Polsce otwarte certyfikowane szkolenie dr Frederike Jacobs, międzynarodowej specjalistki w zakresie terapii zaburzeń odżywiania.

Czas trwania

7,5 godz.

Liczba uczestników

maksymalnie 40 osób

Przerwy kawowe

Tak

Certyfikat

Tak

Istnieją silne i spójne dowody na to, że zaburzenia odżywiania szybko rozpowszechniają się w świecie sportu, zwłaszcza w dyscyplinach związanych z wytrzymałością, kategoriami wagowymi i estetycznymi sportami, a także w skokach.

Organizacje sportowe i specjaliści, których zadaniem jest pomoc i wspieranie zawodników, odgrywają istotną rolę w radzeniu sobie z tymi problemami. Prewencja jest bardzo ważna, jednak pod warunkiem rozumienia w jaki sposób środowisko sportowe przyczynia się do rozwoju zaburzeń odżywiania. Niektóre z nich mogą być trudne do wykrycia, ale istnieją proste badania przesiewowe.

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do sportowców oraz osób, które pracują ze sportowcami, trenerów, dietetyków oraz psychologów sportu, a także rodziców dzieci aktywnych sportowo.

Ramowy program szkolenia

  • Zaburzenia odżywiania – wyjaśnienie zjawiska i przyczyn występowania.
  • Zaburzenia odżywiania w kontekście aktywności fizycznej.
  • Wpływ środowiska sportowego na rozwój zaburzeń odżywiania.
  • Rozpoznawanie zaburzeń odżywiania u sportowców i osób aktywnych fizycznie.
  • Leczenie zaburzeń odżywiania u sportowców i osób aktywnych fizycznie.

Prowadząca szkolenie

dr Frederike Jacobs

Psycholog, psychoterapeuta, superwizorka, specjalistka w zakresie terapii zaburzeń odżywiania.

Urodzona i wychowana w Holandii. W roku 1979 dr Frederike przeprowadziła się do Anglii, gdzie w 1983 r. została wykfalifikowaną pielęgniarką. Od początku lat dziewięćdziesiątych byłą zaangażowana w pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania. W 2000 r. uzyskała tytuł magistra. Posiada szerokie specjalistyczne doświadczenie zawodowe, które zdobyła pracując w Community Health Disorder Community Service, początkowo jako wolontariusz, a następnie prowadząc prywatną praktykę i pracując na oddziale z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania. Dr Jacobs prowadzi grupy wsparcia, pracuje z parami, prowadzi terapię indywidualną a także superwizje dla personelu szpitala. Jest terapeutą krótkoterminowym, prowadzi także terapię w podejściu EMDR dla klientów z zaburzeniem stresu pourazowego. Jest także międzynarodowym wykładowcą z zakresu podejścia terapii krótkoterminowej i EMDR w pracy z ludźmi z zaburzeniami odżywiania.