Webinar dla dziennikarzy: „Trauma – niewidoczne rany”

Fundacja F43 zaprasza dziennikarzy na webinar poświęcony stresowi traumatycznemu oraz komunikacji z osobami po przeżyciach traumatycznych. Webinar odbędzie się 11 lutego o godz. 20.00. Spotkanie poprowadzi doświadczony psychotraumatolog.

Osoby, które przeżyły traumatyczne wydarzenie, takie jak przemoc, przestępstwo ze szczególnym okrucieństwem, przerażający wypadek, katastrofę, a także inne sytuacje obejmujące ludzki ból i cierpienie znajdują się w szczególnej sytuacji psychologicznej. Komunikacja z takimi osobami jest bardzo wymagająca i jednocześnie bardzo obciążająca psychicznie.

Podczas naszego webinaru uzyskają Państwo podstawowe informacje o traumie i jej konsekwencjach psychologicznych, co pozwoli lepiej zrozumieć zjawisko oraz osoby po przeżyciach traumatycznych, z którymi mają Państwo kontakt przy okazji przygotowywania różnych materiałów. Nasz ekspert opowie także o komunikacji z osobami po przeżyciach traumatycznych, która jest szczególnie trudna w pierwszych dniach po zdarzeniu.

Dowiecie się Państwo również tego, że cierpienie, które przeżywają ofiary wpływa nie tylko na nie, ale może mieć wpływ także na Was. Opowiemy jak dbać o siebie obserwując traumatyczne wydarzenia i opisując je.

Webinar jest skierowany do pracowników mediów, którzy zajmują się tematyką zdrowotną, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o PTSD i stresie związanym z przeżyciami traumatycznymi, dziennikarzy i reporterów, którzy w swojej codziennej pracy stykają się z osobami w kryzysie psychologicznym, a także korespondentów wojennych.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Podleska, psycholog i psychotraumatolog, mająca doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie psychologicznym, a także terapii PTSD u weteranów misji poza granicami państwa oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

Webinar jest bezpłatny, wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsca: www.f43.org.pl/webinar

Organizatorem spotkania jest Fundacja F43, która zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób narażonych na PTSD oraz inne konsekwencje psychologiczne silnego stresu.

Prowadzimy działania uświadamiające w zakresie traumy psychologicznej. Edukujemy o możliwych reakcjach na traumę oraz bezpośrednio pomagamy osobom po przejściach traumatycznych i narażonych na konsekwencje silnego stresu.

Webinar-trauma

Comments are closed.